


LED bulb A60 9W TWILIGHT SENSOR 2 SIDES
| Emission angle (Degrees) | 160 ° |
|---|---|
| ENERGY RATING | A + |
| Color | White |
| Rated current | 95mA |
| External dimensions BxHxP | 60 * 111 |
| Dimmable | no |
| Duration in hours | 15000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 9 |
| Nominal frequency | 50 / 60Hz |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK08 |
| Lumen Chip LED | 61 |
| Nominal Lumens | 915 |
| Lumen Output | 820 |
| Material | Plastic coated aluminum + PC |
| New ERP Energy Efficency Class | F. |
| Nominal power | 9 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Color rendering (CRI) | ≥80 |
| Color Temperature | Cold Light - 6500K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 40 ℃ |
| Nominal tension | AC220-240V |